До 100-річчя від дня народження одного з піонерів Обчислювальної техніки в Україні професора д.т.н. Зіновія Львовича Рабиновича | Історія ІТ в Україні

До 100-річчя від дня народження одного з піонерів Обчислювальної техніки в Україні професора д.т.н. Зіновія Львовича Рабиновича

З.Л. Рабінович народився в м. Києві – 1-го серпня 1918 р. Початок його творчої діяльності співпав із завершенням навчання в Київському політехнічному інституті (нині Національний технічний університет України “КПІ”) та з початком Великої Вітчизняної війни, його було направлено на оборонний завод в м. Кіров (Вятка) інженером по приладах електронної техніки.

Після закінчення війни Зіновій Львович вступив до аспірантури Київського інституту електротехніки, де в цей час завершувалося створення першої в континентальній Європі цифрової електронної обчислювальної машини (Малої електронної лічильної машини “МЭСМ”). Керівником робіт – головним конструктором “МЭСМ” був академік С.О. Лебедєв.

У 1952 р. С.О. Лебедєв був запрошений в Академію наук СРСР, де став головним конструктором супер-ЕОМ – Великої електронної обчислювальної машини “БЭСМ”. Їдучи до Москви, С.О.Лебедєв запропонував колективу лабораторії в Києві розробити Спеціалізовану ЕОМ “СЭСМ” для розв’язання систем алгебраїчних рівнянь. Керівництво створенням “СЭСМ” С.О.Лебедєв доручив одному зі співробітників Інституту електротехніки АН УРСР З.Л.Рабіновичу, який завершив навчання в аспірантурі і успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. З.Л.Рабінович став головним конструктором “СЭСМ”.

Більше про Зіновія Львовича Рабіновича